Робоча зустріч з лідерами морегосподарської галузі України

Робоча зустріч з лідерами морегосподарської галузі України

8 вересня 2023 року відбулась робоча зустріч керівництва Морської арбітражної комісії та Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (UMAC та ІСАС) з лідерами морегосподарської галузі України, присвячена сьогоденню та розвитку UMAC після Перемоги.

Участь у зустрічі взяли Голова UMAC та ІСАС Микола Селівон, заступник Голови UMAC та ІСАС Інна Ємельянова, заступник Голови UMAC, партнер Interlegal Микола Мельников, член Президії МКАС Олег Подцерковний, арбітр UMAC, керівник практики морського права ЮФ «АНК» Артем Волков, заступник генерального секретаря UMAC Дарьяна Денисова.

Микола Мельников, заступник Голови UMAC, виступив зі вступним словом та представив учасників.

Голова UMAC та ІСАС Микола Селівон презентував учасникам вибрані результати “Першого комплексного дослідження якості арбітражних послуг в Україні, 2022” та виступив з темою “Ефективне вирішення спорів – головний запит бізнесу. Можливості UMAC та ІСАС”.

Зокрема, пан Селівон озвучив оцінку якості за результатами соціологічного дослідження діяльності арбітражних інститутів при ТПП України. Як зазначив Микола Селівон, 87% опитаних представників бізнесу задоволені якістю послуг ІСАС, 64% респондентів основною перевагою національної арбітражної інституції у порівнянні з іноземними вважають краще співвідношення ціни та якості наданих арбітражних послуг.

На завершення свого виступу Микола Селівон зазначив, що дослідження якості арбітражних послуг показало об’єктивний зріз думок користувачів таких послуг, і може бути підґрунтям для визначення доцільності реформування сфери міжнародного комерційного арбітражу в України.

Інна Ємельянова, заступник Голови UMAC та ІСАС висвітлила тему “Комфорт, клієнтоорієнтованість, конкурентна вартість UMAC та ІСАС”. Пані Ємельянова також поділилася деякими аспектами роботи національних арбітражних інститутів. Зокрема, Інна Ємельянова зазначила, що за статистикою останніх 5 років, понад 80% справ розглядається у строк, що не перевищує пів року з моменту формування складу Арбітражного суду. Не обійшла Інна Ємельянова увагою і оцінку вартості арбітражу, яка в середньому в 3,5 рази конкурентніша, ніж аналогічна в арбітражних інститутах Відня та Стокгольма.

Олег Подцерковний, член Президії ICAC, завідувач кафедри господарського права і процесу Національного університету «Одеська юридична академія» поділився статистикою виконуваності рішень UMAC та ІСАС. Пан Подцерковний пояснив основні аспекти процесуальної реформи 2017 року, зокрема, щодо сприяння арбітражу та виконуваності його рішень, а також висвітлив проблеми приведення до виконання рішень міжнародного комерційного арбітражу в Україні. Наприкінці свого виступу Олег Подцерковний поділився з учасниками інформацією до роздумів після аналізу справ про визнання та приведення до виконання рішень іноземних комерційних арбітражів.

Артем Волков, арбітр UMAC, керівник практики морського права ЮФ «АНК» навів стислу порівняльну характеристику UMAC та ІСАС та Лондонської асоціації морських арбітрів. У своїй презентації пан Волков порівняв такі параметри, як арбітражні збори та витрати, строки розгляду спорів, порядок визнання та виконання рішень названих арбітражних інституцій.

Наприкінці учасники мали змогу обмінятися думками та задати питання спікерам у форматі відкритого діалогу.

За результатами зустрічі було схвалено Звернення її учасників до підприємств/організацій морегосподарської та транспортної галузі України, в якому вони висловили впевненість в нашій Перемозі, відбудові України як повноцінної морської держави та спроможності UMAC забезпечити професійний, ефективний захист та відновлення порушених прав суб’єктів морегосподарського та транспортного бізнесу.Додати в календар 20240713 20240713 Europe/Kiev Робоча зустріч з лідерами морегосподарської галузі України

8 вересня 2023 року відбулась робоча зустріч керівництва Морської арбітражної комісії та Міжнародного комерційного арбітражного суду при ...

Поділитися
Всі Новини та звіти

Морська арбітнажна комісія
при ТПП України

вул. Велика Житомирська, 33
Київ, 01601
+380 44 584-25-74
[email protected]
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері