Список арбітрів

Рекомендований список із 36 арбітрів з Великобританії, Германії, Китаю та інших країн світу, який об'єднує авторитетних науковців і практикуючих юристів.

Стати арбітром
 

Для кожного арбітра спочатку вказується його рідна мова, потім іноземні мови із зазначенням ступеня володіння: А – може брати участь в усному слуханні справи і підготовці процесуальних документів на відповідній іноземній мові; Б – може оцінювати письмові матеріали на відповідній іноземній мові.

АЛКАНТАРА Хосе Марія

АЛКАНТАРА Хосе Марія

АЛКАНТАРА Хосе Марія

Юрист, засновник і старший партнер фірми «AMYA» (Мадрид), член Лондонської морської асоціації арбітрів, член Міжнародної комерційної арбітражної палати (Монако), арбітр багатьох арбітражних інститутів, зокрема, арбітр Міжнародної торгової палати (Париж), арбітр МАК при ТПП РФ, постійний арбітр Регіонального центру з комерційного арбітражу (Каїр). Раніше – Президент Середземноморської Морської арбітражної асоціації (Італія), Президент Іспанської Морської арбітражної асоціації – IMARCO.
Мови: англійська, французька А

АЛЬОШИН Олег Юрійович

АЛЬОШИН Олег Юрійович

АЛЬОШИН Олег Юрійович

Магістр права. Адвокат, партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери». Представник України в МТП з питань арбітражу та альтернативних методів вирішення спорів. Член Лондонського Міжнародного Арбітражного Суду, Асоціації правників України, Міжнародної асоціації юристів, Американської торгової палати, Європейської бізнес асоціації.
Спеціалізація: спори в сфері енергетики, природних ресурсів, транспорту і будівництва.
Мови: українська, російська, англійська А

АНЦЕЛЕВІЧ Герольд Олександрович

АНЦЕЛЕВІЧ Герольд Олександрович

АНЦЕЛЕВІЧ Герольд Олександрович

Кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри Української академії зовнішньої торгівлі. Раніше – корабельний офіцер, викладач міжнародного морського права, радник національного агентства морських досліджень і технологій при Кабінеті Міністрів України з питань морського права.
Спеціалізація: міжнародне та морське право.
Мови: українська, російська А; англійська Б

АСТОН Клайф Хампфрі

АСТОН Клайф Хампфрі

АСТОН Клайф Хампфрі

Арбітр у морському праві з 1988 року. Президент Лондонської морської асоціації арбітрів 2014-2017.
Вивчав право у Кембриджському університеті і отримав кваліфікацію адвоката в Англії.
Працював у провідній міжнародній Групі P&I Club з 1979р. та відповідав за Клуб вантажних перевезень, демереджа і оборони у період з 1980-1988 рр.
Згодом розпочав свою власну консультаційну практику, перш ніж стати арбітром.
Спеціалізація: всі види морських спорів.
Мови: англійська – А

БАБАДЖАНЯН Норайр

БАБАДЖАНЯН Норайр

БАБАДЖАНЯН Норайр

Адвокат Високого суду Англії і Уельсу і російський адвокат, спеціалізується в галузі міжнародного розгляду спорів; член Королівського інституту арбітрів в Лондоні (CIArb), член Міжнародної Ради з комерційного арбітражу в Гаазі (ICCA), арбітр Німецької морської арбітражної асоціації в Гамбурзі (GMAA), член Лондонської асоціації морських арбітрів (LMAA). В даний час викладає англійське право в Московському державному інституті міжнародних відносин Міністерства закордонних справ і у Всеросійській академії зовнішньої торгівлі Міністерства економічного розвитку Російської Федерації.
Спеціалізація: морське право, страхове право, право перестрахування, авіаційне право, нафтогазове право, міжнародний комерційний арбітраж.
Мови: англійська, російська А; німецька, французька, шведська, італійська, латиська, українська, польська, чеська, вірменська Б.

БАЙРЕКТОРЕВИЧ Аніс

БАЙРЕКТОРЕВИЧ Аніс

БАЙРЕКТОРЕВИЧ Аніс

Протягом останніх 16 років виступає в якості експерта на безоплатній основі багатьох академічних установ, аналітичних центрів та міжурядових установ (таких як ОБСЄ, Рада Європи, Асоціація американських адвокатів, тощо), запрошений професор з міжнародного права в Женевському університеті (програми випускників та аспірантів), керівником Департаменту стратегічних досліджень в Азії Міжнародного інституту стратегічних досліджень на Близькому Сході та Балканах (IFIMES) та його постійним представником в Австрії і міжнародних організаціях у Відні. Редактор журналу GHIR (геополітика, історія та міжнародні відносини).
Спеціалізація: будівництво, контрактне право, морські перевезення, морське право, енергетика, торгівля ядерними матеріалами та технологією, інформаційне і телекомунікаційне право.
Мови: південнослов’янські мови, німецька, англійська, італійська.

ВАРЕС Костянтин Лембітович

ВАРЕС Костянтин Лембітович

ВАРЕС Костянтин Лембітович

Кандидат юридичних наук, віце-президент Громадської організації «Асоціація морського і річкового транспорту», ​​начальник управління правового забезпечення Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Спеціалізація: міжнародне право, морське право, торгове право, митне право, транспортне право.
Мови: українська, російська, англійська А; німецька, польська, іспанська Б.

ВОЛКОВ Артем Сергійович

ВОЛКОВ Артем Сергійович

ВОЛКОВ Артем Сергійович

Директор АО «АНК. МОРСЬКА ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА», адвокат, керівник практики морського та транспортного права ЮФ «АНК».
Спеціалізація: морське право, портова інфраструктура та логістика, міжнародні автоперевезення та експедирування, врегулювання страхових випадків, пов’язаних з морськими подіями (зіткнення суден, посадка судна на мілину, вантажні претензії, пов’язані з пошкодженням / знищенням вантажів, конфлікти з членами екіпажу)
Мови: українська, російська (рідні), англійська (А).

ГОЛІКОВА Світлана Веніамінівна

ГОЛІКОВА Світлана Веніамінівна

ГОЛІКОВА Світлана Веніамінівна

Лауреат Державної премії України, директор юридичної фірми «ТрансЕнергоКонсалтинг», арбітр Міжнародного Морського і Річкового арбітражного суду БІНСА в Варна (Болгарія), член Президії Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Раніше була на практичній роботі в Дунайському пароплавстві, начальником юридичного відділу акціонерної судноплавної компанії «Укррічфлот».
Спеціалізація: міжнародне, морське, приватне, річкове право.
Мови: російська, українська А; англійська Б.

ЄМЕЛЬЯНОВА Інна Іванівна

ЄМЕЛЬЯНОВА Інна Іванівна

ЄМЕЛЬЯНОВА Інна Іванівна

Заслужений юрист України, заступник Голови Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України та заступник Голови Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України. В минулому заступник Міністра та перший заступник Міністра юстиції України, заступник голови Союзу юристів України.

Спеціалізація: цивільне і господарське право, адміністративне право, корпоративне право, міжнародне приватне право, міжнародний комерційний арбітраж, виконання судових рішень.

Мови: українська, російська (рідні), англійська (Б).

ЗАХАРЧЕНКО Тетяна Геннадіївна

ЗАХАРЧЕНКО Тетяна Геннадіївна

ЗАХАРЧЕНКО Тетяна Геннадіївна

Заслужений юрист України, член Президії Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Раніше – заступник голови Міжнародного комерційного арбітражного суду та Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України, відомчий арбітр Державного комітету з матеріально-технічного постачання Української РСР, державний арбітр Київського обласного арбітражного суду, директор Міжнародної юридичної фірми «ЮРГАРАНТ», доцент кафедри міжнародного права і порівняльного законодавства Київського університету права Національної Академії наук України.
Спеціалізація: міжнародний комерційний арбітраж, міжнародне приватне право, міжнародне торгове (комерційне) право, контрактне право, цивільне право, господарське право.
Мови: російська, українська (рідні); англійська Б.

КАРАМАН Ігор Вікторович

КАРАМАН Ігор Вікторович

КАРАМАН Ігор Вікторович

Доктор права (Афінський національний університет, Греція), магістр міжнародного морського права (Інститут міжнародного морського права ІМО, Мальта), координатор Національної асоціації адвокатів України з питань підвищення кваліфікації адвокатів, проректор з міжнародного співробітництва Вищої школи адвокатури НААУ, експерт / консультант Ради Європи та ОБСЄ, юридичний перекладач рішень Європейського суду з питань людини, координатор програми Ради Європи «HELP» в Україні. Раніше – юрист Європейського суду з прав людини (2008-2012).
Спеціалізація: міжнародне морське право, рішення міжнародних морських суперечок, права людини.
Мови: українська, російська, англійська А; французька, грецька, німецька, іспанська Б.

КЛАРК Давид Ліндсей Мартін

КЛАРК Давид Ліндсей Мартін

КЛАРК Давид Ліндсей Мартін

Лектор програми з підготовки аспірантів «Послуги з перевезення вантажів морем» в Університетах Лондона, Ноттінгема, Саутгемптона (графство Гемпшир), а також Міжнародного інституту морського права (на Мальті). Лектор програми з підготовки аспірантів «Морське страхування» в Університеті Ноттінгема. З березня 2016 року займається приватною практикою.
Раніше працював у «Томас Міллер і компанії» (Лондон) – компанії, задіяній в управлінні британських Клубів по захисту інтересів і взаємному страхуванню судновласників, в якій обіймав посаду виконавчого директора, а згодом – голови правління. Був асоційованим членом Stone Chambers в адвокатському об’єднанні Грейс-Інн в Лондоні, де розробив арбітражну і медіаторской практику.
Спеціалізація: морський та комерційний арбітраж: спори, що випливають з чартерних партій, коносаментів, вантажних операцій на великих станціях або в великих аеропортах, контрактів купівлі-продажу і суднобудування, договорів лізингу контейнерів, страхування і перестрахування; медіація; діяльність в якості свідка-експерта; консультація з питань морського страхування і морських перевезень, викладацька діяльність.
Мови: Англійська мова – А, французька мова, німецька мова та італійська мова – В

КОНОНЕНКО Віктор Іванович

КОНОНЕНКО Віктор Іванович

КОНОНЕНКО Віктор Іванович

Суддя Верховного Суду України у відставці. Раніше – народний суддя в м. Керчі, суддя Верховного Суду СРСР.
Мови: українська, російська А.

КОСТИЦЬКИЙ Василь Васильович

КОСТИЦЬКИЙ Василь Васильович

КОСТИЦЬКИЙ Василь Васильович

Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України. Раніше – Перший заступник Голови Державної судової адміністрації України та заступник Міністра фінансів України, старший радник від України з питань екології в Європейській економічній комісії ООН, народний депутат I, ІІ, ІІІ скликань, професор юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова Вченої ради інституту законодавчих передбачень і правової експертизи, Президент Асоціації українських правників, Віце-президент Української екологічної академії наук, почесний голова Українського союзу підприємців малого і середнього бізнесу, головний редактор професійних журналів «Малий і середній бізнес (право, держава, економіка)» і «Соціологія права».
Спеціалізація: медіа-право, екологічне, земельне, аграрне, лісове, водне право, інвестиційні справи, виконання договірних зобов’язань.
Мови: українська, російська, англійська А.

КОСТІН Андрій Євгенович *

КОСТІН Андрій Євгенович *

КОСТІН Андрій Євгенович *

Директор адвокатської компанії «Право», адвокат, заступник голови Ради адвокатів Одеської області.
Спеціалізація: морське право і перевезення вантажів, комерційне право, нерухомість, корпоративне право, розгляд суперечок.
Мови: українська, російська, англійська А.

* Тимчасово призупинив участь у розгляді справ.

КРУПКО Петро Миколайович

КРУПКО Петро Миколайович

КРУПКО Петро Миколайович

Заслужений юрист України, заступник голови Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України. Раніше працював керівником юридичного департаменту, заступником, першим заступником Міністра, Міністром Кабінету Міністрів України, першим заступником Міністра юстиції України, народним депутатом України VI скликання.
Спеціалізація: міжнародне приватне право, міжнародний комерційний арбітраж, цивільне право, нерухомість, господарське право.
Мови: українська (рідна); російська А; французька Б.

КУЛИК Маркіян Зіновійович

КУЛИК Маркіян Зіновійович

КУЛИК Маркіян Зіновійович

Кандидат юридичних наук, Надзвичайний і Повноважний посол, Суддя Міжнародного трибуналу з морського права.
Спеціалізація: міжнародне право.
Мови: українська (рідна), англійська, російська А.

КУТАТЕЛАДЗЕ Олег Джумберович

КУТАТЕЛАДЗЕ Олег Джумберович

КУТАТЕЛАДЗЕ Олег Джумберович

Кандидат юридичних наук, керівник юридичного відділу ТОВ «Трансінвестсервіс», партнер юридичної фірми «Юрлайн», член колегії адвокатів в Одеській області, керівник Центру дослідження права ім. Савіньї.
Спеціалізація: цивільне право, корпоративне право та М & А, морське та транспортне право, нерухомість та будівництво, врегулювання судових спорів.
Мови: українська, російська А; англійська Б.

МЕЛЬНИКОВ Микола Володимирович

МЕЛЬНИКОВ Микола Володимирович

МЕЛЬНИКОВ Микола Володимирович

Партнер, «Міжнародна юридична служба Interlegal». Член Лондонської асоціації морських арбітрів (LMAA) та Німецької асоціації морських арбітрів (GMAA), член Морського інституту Великобританії в Україні (The Nautical Institute).
Спеціалізація: морське право, транспортне право, міжнародне торгове право.
Мови: російська (рідна), українська, англійська А.

НАНОВСЬКИЙ Збігнєв

НАНОВСЬКИЙ Збігнєв

НАНОВСЬКИЙ Збігнєв

Магістр права, голова Міжнародного арбітражного суду морського і внутрішнього судноплавства (Гдиня, Польща).
Мови: польський (рідна).

 

НЕСТИРЕНКО Любов Анатоліївна

НЕСТИРЕНКО Любов Анатоліївна

НЕСТИРЕНКО Любов Анатоліївна

Магістр права. Радник з правових питань офісу Президента Торгово-промислової палати України, член Президії Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Раніше працювала директором департаменту юридичного забезпечення Торгово-промислової палати України, провідним спеціалістом відділу пенсійного забезпечення Донецького облвиконкому, адвокатом і юрисконсультом на підприємствах, старшим викладачем кафедри господарського права економіко-правового факультету Донецького державного університету, директором юридичної фірми «Правове сприяння».

Спеціалізація: господарське право, цивільне право, міжнародний комерційний арбітраж.,
Мови: українська, російська (рідні); англійська Б.

 

ПАГЛІЦІЯ Массіміліано

ПАГЛІЦІЯ Массіміліано

ПАГЛІЦІЯ Массіміліано

Юридична ступінь (2016 рік); нотаріальна практика (2015-2017); експерт і технічний консультант в Трибуналі Перуджі; зареєстрований в списку арбітрів в C.A.I, Італійська арбітражна палата в Римі; A.N.P.A.R., Палата Леоне Леві в Анконі, CCIAA Форлі, Чезена Ріміні, Curia Mercatorum; кримінолог в Forensics Group
Спеціалізація: міжнародне право, право Європейського Союзу.

РАДЗИВІЛЮК Валерія Вікторівна

РАДЗИВІЛЮК Валерія Вікторівна

РАДЗИВІЛЮК Валерія Вікторівна

Доктор юридичних наук, професор кафедри господарського права юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка.
Спеціалізація: господарське право, право банкрутства, правове регулювання майнових відносин у сфері господарювання, транспортне право, комерційне право, господарський процес.
Мови: українська, російська А; англійська Б.

САРАВАНАН Дхандапані

САРАВАНАН Дхандапані

САРАВАНАН Дхандапані

Адвокат, міжнародний арбітр, медіатор, примирювач, старший партнер юридичної фірми «PASS Associates».
Спеціалізація: міжнародний та внутрішній арбітраж, морський арбітраж, міжнародна торгівля і контракти, спори у сфері будівництва, право інтелектуальної власності, банківське право, цінні папери, інвестиційні спори, земельні спори.
Мова: тамільська (А), англійська (А)

СЕЛІВОН Микола Федосович

СЕЛІВОН Микола Федосович

СЕЛІВОН Микола Федосович

Заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України, професор, кандидат юридичних наук, член Постійної Палати Третейського Суду від України в Гаазі, Надзвичайний і Повноважний Посол, голова Міжнародного комерційного арбітражного суду і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України. Раніше працював науковим співробітником Інституту держави і права НАН України, завідувачем юридичним відділом Уряду України, заступником Міністра та першим заступником Міністра Кабінету Міністрів України, суддею, заступником голови Конституційного Суду України, Головою Конституційного Суду України, Надзвичайним і Повноважним Послом України в Казахстані.
Спеціалізація: міжнародне публічне право, міжнародне приватне право, конституційне право, цивільне право, господарське право, міжнародний комерційний арбітраж, міжнародне торгове право, інвестиційне право.
Мови: українська (рідна); російська А; німецька Б.

СИДОРЕНКО Анатолій Валентинович

СИДОРЕНКО Анатолій Валентинович

СИДОРЕНКО Анатолій Валентинович

Кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник, експерт-консультант Українського науково-дослідного інституту морського флоту, член Асоціації морського права, член Асоціації міжнародного права, почесний працівник морського флоту. Раніше працював начальником кафедри морського права Новоросійської Морський академії.
Мови: українська, російська А.

СЛІПАЧУК Тетяна Володимирівна

СЛІПАЧУК Тетяна Володимирівна

СЛІПАЧУК Тетяна Володимирівна

Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, адвокат, партнер юридичної фірми «Саєнко Харенко». У 1994-2004 роках – генеральний секретар МКАС при ТПП України.
Спеціалізація: цивільне та господарське право, міжнародне приватне право.
Мови: українська, російська (рідні); англійська А.

 

СУРЖИКОВА-ГІБНЕР Валентина Іванівна

СУРЖИКОВА-ГІБНЕР Валентина Іванівна

СУРЖИКОВА-ГІБНЕР Валентина Іванівна

Магістр права (Людвіг-Максиміліан університет м. Мюнхена), член Королівського інституту арбітрів (м. Лондон) – MCIArb., Адвокат адвокатської фірми «Харальд Гібнер і колеги» (м. Мюнхен), представник Торгово-промислової палати України в Німеччині та Європейському Союзі. Раніше працювала начальником договірно-правового управління Торгово-промислової палати України.
Спеціалізація: цивільне, міжнародне торгове, морське і повітряне право, міжнародний комерційний арбітраж і інвестиції.
Мови: українська, російська (рідні); англійська, німецька А.

ТЕПЛЮК Михайло Олексійович *

ТЕПЛЮК Михайло Олексійович *

ТЕПЛЮК Михайло Олексійович *

Заслужений юрист України, доктор юридичних наук, заступник керівника Апарату Верховної Ради України – керівник Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України, член Президії Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України.
Спеціалізація: цивільне, господарське право, міжнародний комерційний арбітраж.
Мови: українська (рідна); російська А.

* Тимчасово призупинив участь у розгляді справ.

ХОРТОН Даніела Ізабель

ХОРТОН Даніела Ізабель

ХОРТОН Даніела Ізабель

Почесний секретар Лондонської асоціації морських арбітрів, арбітр, радник в сфері міжнародного морського торговельного мореплавства.
Спеціалізація: міжнародний комерційний та морський арбітраж, морські перевезення, контракти в сфері торговельного мореплавства та міжнародної торгівлі.
Мова: англійська (А), російська, французька, німецька (В)

ЧЕРНИХ Юлія Сергіївна

ЧЕРНИХ Юлія Сергіївна

ЧЕРНИХ Юлія Сергіївна

Викладач Університету Осло (Норвегія), радник ЮК «Arbitrade» (м. Київ, Україна), член Президії Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України.
Спеціалізація: міжнародна торгівля, інвестиції, спори з будівництва, енергетики, корпоративних питань, авіації.
Мови: українська, російська (рідні); англійська А; французька, польська, норвезька, шведська Б.

ЧЖАН Чжень-ань (Тони)

ЧЖАН Чжень-ань (Тони)

ЧЖАН Чжень-ань (Тони)

Старший партнер юридичної фірми «Shanghai Co-effort Law», заступник голови Шанхайської торгової палати з імпорту та експорту, ад’юнкт-професор Шанхайського морського університету.
Мови: китайська (рідна); англійська А.

ШЕМШУЧЕНКО Юрій Сергійович

ШЕМШУЧЕНКО Юрій Сергійович

ШЕМШУЧЕНКО Юрій Сергійович

Академік НАН та Академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, директор Інституту держави і права НАН України, юрист-еколог.
Спеціалізація: конституційне, екологічне, адміністративне право.
Мови: українська, російська, англійська А.


Морська арбітнажна комісія
при ТПП України

вул. Велика Житомирська, 33
Київ, 01601
+380 44 584-25-74
[email protected]
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері